Informace o autorovi

Branko Černý

k vínu se dostal, tak jako mnozí jiní, prostřednictvím jeho konzumace. Z ní postupně vyrůstal koníček, vzdělávání na degustacích i v encyklopediích, až se postupně koníček prolnul do profese. Ta původně začala u obchodu s vínem v síti vinoték Vinného sklepa, postupně přicházely nejrůznější prezentace, degustace a party po celé republice. Dnes se profiluje jako nezávislý publicista a prezentér vín, organizuje degustace, večírky, společenská i firemní setkání. V roce 2003 se stal členem redakční rady časopisu Sommelier a odborným spolupracovníkem pořadu Tescoma Prima vařečka.

Je spoluautorem pěti knih s vinařskou tématikou, spolu s Dr. Lubošem Bártou Od roku 2006 pracuje na zásadním projektu Malé encyklopedie českých a moravských vín. Po třech edicích byl projekt přeměněn na KRÁL VÍN České republiky. Čtyři roky intenzivně spolupracoval s časopisem Víno&Styl, přispívá však i do dalších odborných i společenských magazínů – Beverage&Gastro, Profi revue Gastro&Hotel, Xantypa … Je autorem i vinařského kalendáře pro rok 2010, 2011, 2012 a 2013. V současné době je jeho domovským časopisem Wine&Life Magazine.

Branko Černý je držitelem degustátorského osvědčení dle mezinárodních norem ISO a certifikátu "Dietní poradce". Je členem pražského konvinia mezinárodní asociace Slow Food, členem Asociace Sommelierů České republiky a členem Syndikátu novinářů ČR. Od roku 2013 je členem Evropského řádu rytířů vína.

V roce 2016 dokončil studia na Business Institut EDU - studijní obor MBA - PR a komunikace - specializace pro vinaře a obchodníky s vínem.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Osma

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve