Archiv reportáží

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Závěrečný košt

Poslední Královský košt roku 2023 se konal v kongresovém sále Clarion Gongress Hotel Ústí nad Labem. A i zde se sešla velmi pěkná návštěva milovníků vína ze severních Čech. Společně jsme si užili adventní čas...

Královská Praha

Předposlední z letošních Královských koštů se konal ve zrekonstruovaném  kongresovém centru Clarion Gongress Hotel Prague. A byl velmi úspěšný, s rekordní návštěvou posledních let. Připomínal krásné časy před Covidem.

Liberecký košt

Další z tradičních Královských koštů se konal v historickém kongresovém sále libereckého Claríon Grand Hotel Zlatý lev. Ani milovníci vín z Liberce a okolí se nenechali zahanbit a přišli v hojném počtu. Společně jsme prožili krásný večer plný zážitků...

Hradecké koštování

Další z tradičních Královských koštů se konal v kongresovém sále královehradeckého hotelu Černigov. I tady bylo vidět, že se lidé opět rádi baví vínem a že si přišli výkvět českého a moravského vinařství užít.

Královský košt České Budějovice

Další z podzimní série Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaných kongresových sálech českobudějovického hotelu Clarion. Je to jedno z míst, kde se konají Královské košty od samého začátku. Bývalo tu vyprodáno a po několikaletém přešlapování letos zase bylo! Moc děkujeme všem jihočeským milovníkům vína za účast i fantastickou atmosféru.

Královský košt Plzeň

Třetí z podzimní série Královských koštů se konal v kongresovém sálu Parkhotelu Plzeň, který patří mezi tradiční místa, kde vína prezentujeme. V Den české státnosti nebyl sál vyprodán, ale návštěva byla velmi pěkná.

Královský košt Ostrava

První z podzimní série Královských koštů se konal v ostravském kulturním domě AKORD. Návštěva byla i letos velmi bohatá a sál byl, stejně jako v minulém roce beznadějně vyprodán. Pořadatelé se ale letos výrazně lépe připravili na ostravský tajfun, takže byla k dispozici vína i neutralizační sousta až do samého závěru.

Královský košt Brno

Druhý z podzimní série Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaném konferenčním cestru hotelu Continetal Brno. Návštěva byla i letos velmi bohatá, ale díky novému a hlavně většímu sálu bylo prostředí pro návštěvníky mnohem pohodlnější a komfortnější.

Turné v plném proudu

Turné KRÁLE VÍN - seriál řízených degustací 15 nejlepších českých a moravských vín je v plném proudu.V uplynulém týdnu proběhly tři zastávky.
První zastávkou byl Jablonec. Zdejší Dům vína Vinařství Lednice Annovino je velmi tradičním místem. Degustace byla velmi živá, diskuse proudila ze všech stran. Všichni už se těší na Královský košt Liberec...

Turné odstartovalo

Turné KRÁLE VÍN - seriál řízených degustací 15 nejlepších českých a moravských vín tento týden odstartovalo. Mezi první zastávky patří každý rok Zámecký vinný sklep Klimkovice a po dlouhých letech jsme se vrátili do České Lípy - Vinotéka v Zámecké . Cesta k Ostravě je daleká a komplikovaná, zejména průjezd okolo Brna je skutečně výživný. Nicméně zážitky v historickém sklepě určitě za cestu stojí. Ve vinotéce v Zámecké nezbylo jediné volné místečko. Vzduch by se dal krájet, živo bylo také, ale to nadšení v očích hostů, to stálo za vše.

Mikulovská zahradní párty

Třetí, a poslední letní, z Královských koštů se konal na zahradě hotelu Ryzlink v Mikulově, přímo pod Svatým kopečkem. V zahradě se příjemně degustovalo i přes velké horko, které dosahovalo i 34°C ve stínu. K ochutnání bylo 40 medailových vín z KRÁLE VÍN a tucet vybraných vín z VINAŘSTVÍ FUČÍK.

Děčínské peklo

Druhý z Královských koštů se konal na pěší zóně pod Růžovou zahradou - dominantou Děčína. I přes pekelné horko, které dosahovalo i 35°C ve stínu, si přišli milovníci vína z Děčína a okolí ochutnat 330 nejlepších vín České republiky. Největší výzvou bylo pro pořadatele udržet vína v tepelné kondici, což se díky novému systému chlazení a více než 200 kg ledu podařilo. Skvělé byly i osvěžovací zóny s vodní mlhou. Královský košt se na tomto místě konal poprvé, určitě však ne naposledy. Pořadatelé ho v příštím roce chtějí posunout do večerních a nočních hodin - další výzva tedy leží na stole.

Královské košty odstartovaly ve Znojmě

První z Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaných sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Srpnový termín přilákal spíše turisty, než místní, ale určitě byl velmi důstojným startovním výstřelem.

Reprezentační královský košt

Proběhl 27. 7. od 17 hod v Clarion COngres hotel Prague. Nejprve proběhl výběr championa - mastertasting. Následovalo vyhlášení medailových vinařů a předání zasloužených diplomů. V průběhu večera byly předány i doplomy nejúspěšnějším vinařům soutěže JAROVÍN 2023. Vítězové kategorií obdrželi, kromě diplomů, věcné ceny od partnerů soutěže. Oba championi navíc i skvělé poháry a neméně skvělé luxusní vinotéky PHILCO. Pochopitelně, že nemohla chybět degustace oceněných vín a bohatý raut.

Veřejný mastertasting

Mastertasting je výběr championa soutěže z 15 nejlepších vín dle jednotlivých kategorií. Většinou probíhá za zavřenými dveřmi. KRÁL VÍN České republiky ho pořádá veřejně a navíc přenáší živě na sociální média. Porotci mají o to těžší práci a náleží jim za to velký dík. K hodnocení celé soutěže včetně mastertastingu používáme hodnotící systém ELWIS Národního vinařského centra.

KRÁLEM VÍN JE FILIP MLÝNEK

KRÁL VÍN České republiky2023 dohodnotil.

  • Absolutním šampionem Krále vín se stal Ryzlink Vlašský 2021 výběr z cibéb, Vinařství Filip Mlýnek, Dolní Dunajovice
  • Nejlepší kolekci vín přihlásilo Vinařství Filip Mlýnek
  • Nejvyšší bodové hodnocení, 93,8 bodů, získalo Chardonnay 2021 výběr z hroznů z Vinných sklepů Skalák v Kyjově

Tuňákové hody

A zdaleka nejen tuňákové. I když 35 kg vážící tuňák byl nějvětším hitem Dne v růžovém v restaurantu Chapelle v Písku, na grilu tu ležely i burgery, žebra či hovězí pupek. Skvělou gastro party jsme pořádali již podruhé a opět byla skvělá a nedostižná. Šéfkuchař Roman Dolejš se opět překonával a maso z rodinné biofarmy Maletice bylo prostě skvělé. Co víc si můžete přát, než skvělá vína, krásné prostředí, pohodlná sofa a milé lidi...

Prosluněná růžová Plzeň

Plzeňský Parkhotel hostí Dny v růžovém i podzimní Královské košty dlouhá léta. Ovšem letos se povedl husarský kousek a Den v růžovém se konal na prosluněné terase nad bazénem v hotelové zahradě. Co víc si můžete přát, než skvělá vína, krásné prostředí, pohodlná sofa a drobné studené občerstvení od šéfkuchaře.

Zrůžovělá Praha

Praha je tradičním místem konání Dnu v růžovém, ovšem v hotelu Mamaison Riverside se konal poprvé. Luxusní hotel na vltavském Janáčkově nábřeží se stal rájem milovníků růžového a perlivého vína. K vínům všichni s radostí přikousli sýry z Madety i růžové speciality šéfkuchaře hotelu.

Premiéra v Kutné Hoře

V Kutné Hoře se letos objevil nový prostor na párty, svatby či firemní školení. Zove se Oslavárna. Neodolali jsme a vyzkoušeli, jak by se v takto krásně zrekonstruované stodole vyjímal Den v růžovém. A vyjímal! Všichni přisšli v růžovém a užívali si nejen skvělých vín, ale také specialit z grilu a cukrárny, z nichž většina byla růžová.

Zrůžovělé Budějovice

Další z tradiční zastávek Dnů v růžovém jsou České Budějovice. V lobby baru luxusního hotelu Clarion Congres se sešli všichni milovníci (a hlavně milovnice) růžového a perlivého vína z jižních Čech. Kromě skvělých vín tu byly k ochutnání i neméně skvělé sýry z jihočeské Madety.

Skvělý Mikulov

V zámecké zahradě mikulovského zámku proběhl další ze Dnů v růžovém - velké pultové degustace růžových a perlivých vín. Počasí zpočátku zlobilo, fučel ostrý vítr a nebe bylo ocelové. Po obědě však vykouklo sluníčko a hned byla nálada lepší. O skvělou náladu se postarala nejen výborná vína, ale i cimbálová muzika Slovácko. Akce se konala v rámci slavností města Mikulov. Díky rozlučkám se svobodou i některým stálým návštěvníkům se prosadila i růžová barva, kterou tolik vzýváme.

JAROVÍN Znojmo

Tradičně v předvečer prezentace VOC Znojmo, v rámci Májových slavností Znojma, proběhla degustace růžových vín a Frizzante ve znojemském Domě umění a na jeho nádvoří. 200 vín od 88 českých a moravských vinařů přilákalo bohatou návštěvu milovníků vína ze Znojma i širokého okolí. Všechny určitě potěšila i degustace sýrů z jihočeské Madety. Počasí bylo doslova exkluzivní, sluníčko svítilo přesně akorát...

Aprílová párty v růžovém

Poslední pátek dubna patřil, jako obvykle, hodnocení národní soutěže růžových a perlivých vín JAROVÍN 2023. Večer po hodnocení následovala první z veřejných degustací, jichž se pod názvem Dny v růžovém koná napříč celou republikou v květnu a červnu celkem deset. Aprílová párty, jak se tradičně tato první prezentace nazývá je ovšem úplně jiná. Jde o zcela neformální setkání milovníků vína s hodnotiteli u sklenky skvělého moku. Bez katalogu, bez přemýšlení o medailích. Zážitek umocňují historické Lotrinské sklepy, ve kterých se ve Velkých Pavlovicích koná.

Hustopečské finále

Již tradičně se poslední Královský košt koná až v lednovém termínu v hustopečském wine&wellness Hotelu Amande. V jeho vinném klubu včera vytvořili návštěvníci i pracovníci hotelu skvělou a důstojnou atmosféru pro prezentaci nejlepších českých a moravských vín.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Sýry z Vysočiny

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve