Archiv reportáží

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

KRÁL VÍN 2024 se blíží

Hodnocení letošního KRÁLE VÍN proběhne už za 10 dnů na obvyklém místě - v CLARION CONGRESS HOTEL PRAGUE. Vín i vinařů je opět požehnaně. Celkem 1370 vzorků čeká na ohodnocení. Skvělý je i počet letošních nováčků (23) - prostě máme se všichni společně na co těšit.

Růžový Mikulov

V posledních třech letech nechybí stánek růžových vín a frizzante v zámecké zahradě při Slavnostech města Mikulov. Tady mohou nejen milovníci vína ochutnat celou plejádu pozitivně hodnocených vín, víno se tu dostává i k běžným turistům a třeba v nich zažehne jiskru...

Růžové České Budějovice

Krásným a oblíbeným místem, kde mohou milovníci vína ochutnat celou plejádu pozitivně hodnocených vín, je Clarion Congress Hotel České Budějovice. Netradičně v kongresovém patře a nikoliv v lobby hotelu. Lobby bar byl letos věnován sledování hokejového MS. Nechyběla degustace sýrů z BRAZZALE MORAVIA , tentokrát, z důvodu onemocnění, jen pasivní, bez výkladu. Všem chutnal skvělý kváskový chléb BREADWAY  a přírodní pramenitá voda Šumavský pramen neutralizovala chuť i zaháněla žízeň.

Pražský super mejdan

Po pěti letech se pražský Den v růžovém vrátil zpět do Clarion Congress Prague. A vrátil se skutečně v nejlepší formě. Kromě skvělých růžových vín a frizzante tu probíhala speciální degustace řady Terroir Pálava Vinařství Vajbar, točilo se růžové pivo a vařilo růžové espresso. Šéfkuchař hotelu se svým týmem připravil doslova opulentní raut, jehož součástí byl i skvělý kváskový chléb BREADWAY. Přírodní pramenitá voda Šumavský pramen neutralizovala chuť i zaháněla žízeň.

Povedený JAROVÍN Znojmo

Tradičním místem, kde mohli milovníci vína ochutnat celou plejádu pozitivně hodnocených vín, je Dům umění ve Znojmě. Ve vstupní hale a na nádvoří se nejen ochutnávala vína. Skvěle pojatá byla degustace sýrů z BRAZZALE MORAVIA  v podání rodilého Itala, neméně skvělé byly grilované Dobřejovické klobásy. K tomu všemu se hodil skvělý kváskový chléb BREADWAY. Přírodní pramenitá voda Šumavský pramen neutralizovala chuť i zaháněla žízeň.

RŮŽOVÁ PÁRTY VELKÉ PAVLOVICE

Ihned po hodnocení si v Lotrinských sklepích mohli již tradičně milovníci vína ochutnat celou plejádu hodnocených vín. Neformálnost akce, na které chybí sommelieři a vína si nalévají hosté sami, láká.

Dny v růžovém 2024 se blíží

JAROVÍN a Dny v růžovém se blíží. Vína si můžete ochutnat napříč celou ČR. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech. K ochutnání budou připravena všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových a perlivých vín u nás JAROVÍN - 21. ročník. Přijďte v růžovém oblečení, nebo třeba s růžovou hlavou! Budete se skvěle vyjímat na fotografiích z akce. Čeká vás i soutěž o nejrůžovější pár. Také letos si s námi můžete zasoutěžit o rosé frizzante z Vinařství Vajbar. 

Závěrečný košt

Poslední Královský košt roku 2023 se konal v kongresovém sále Clarion Gongress Hotel Ústí nad Labem. A i zde se sešla velmi pěkná návštěva milovníků vína ze severních Čech. Společně jsme si užili adventní čas...

Královská Praha

Předposlední z letošních Královských koštů se konal ve zrekonstruovaném  kongresovém centru Clarion Gongress Hotel Prague. A byl velmi úspěšný, s rekordní návštěvou posledních let. Připomínal krásné časy před Covidem.

Liberecký košt

Další z tradičních Královských koštů se konal v historickém kongresovém sále libereckého Claríon Grand Hotel Zlatý lev. Ani milovníci vín z Liberce a okolí se nenechali zahanbit a přišli v hojném počtu. Společně jsme prožili krásný večer plný zážitků...

Hradecké koštování

Další z tradičních Královských koštů se konal v kongresovém sále královehradeckého hotelu Černigov. I tady bylo vidět, že se lidé opět rádi baví vínem a že si přišli výkvět českého a moravského vinařství užít.

Královský košt České Budějovice

Další z podzimní série Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaných kongresových sálech českobudějovického hotelu Clarion. Je to jedno z míst, kde se konají Královské košty od samého začátku. Bývalo tu vyprodáno a po několikaletém přešlapování letos zase bylo! Moc děkujeme všem jihočeským milovníkům vína za účast i fantastickou atmosféru.

Královský košt Plzeň

Třetí z podzimní série Královských koštů se konal v kongresovém sálu Parkhotelu Plzeň, který patří mezi tradiční místa, kde vína prezentujeme. V Den české státnosti nebyl sál vyprodán, ale návštěva byla velmi pěkná.

Královský košt Ostrava

První z podzimní série Královských koštů se konal v ostravském kulturním domě AKORD. Návštěva byla i letos velmi bohatá a sál byl, stejně jako v minulém roce beznadějně vyprodán. Pořadatelé se ale letos výrazně lépe připravili na ostravský tajfun, takže byla k dispozici vína i neutralizační sousta až do samého závěru.

Královský košt Brno

Druhý z podzimní série Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaném konferenčním cestru hotelu Continetal Brno. Návštěva byla i letos velmi bohatá, ale díky novému a hlavně většímu sálu bylo prostředí pro návštěvníky mnohem pohodlnější a komfortnější.

Turné v plném proudu

Turné KRÁLE VÍN - seriál řízených degustací 15 nejlepších českých a moravských vín je v plném proudu.V uplynulém týdnu proběhly tři zastávky.
První zastávkou byl Jablonec. Zdejší Dům vína Vinařství Lednice Annovino je velmi tradičním místem. Degustace byla velmi živá, diskuse proudila ze všech stran. Všichni už se těší na Královský košt Liberec...

Turné odstartovalo

Turné KRÁLE VÍN - seriál řízených degustací 15 nejlepších českých a moravských vín tento týden odstartovalo. Mezi první zastávky patří každý rok Zámecký vinný sklep Klimkovice a po dlouhých letech jsme se vrátili do České Lípy - Vinotéka v Zámecké . Cesta k Ostravě je daleká a komplikovaná, zejména průjezd okolo Brna je skutečně výživný. Nicméně zážitky v historickém sklepě určitě za cestu stojí. Ve vinotéce v Zámecké nezbylo jediné volné místečko. Vzduch by se dal krájet, živo bylo také, ale to nadšení v očích hostů, to stálo za vše.

Mikulovská zahradní párty

Třetí, a poslední letní, z Královských koštů se konal na zahradě hotelu Ryzlink v Mikulově, přímo pod Svatým kopečkem. V zahradě se příjemně degustovalo i přes velké horko, které dosahovalo i 34°C ve stínu. K ochutnání bylo 40 medailových vín z KRÁLE VÍN a tucet vybraných vín z VINAŘSTVÍ FUČÍK.

Děčínské peklo

Druhý z Královských koštů se konal na pěší zóně pod Růžovou zahradou - dominantou Děčína. I přes pekelné horko, které dosahovalo i 35°C ve stínu, si přišli milovníci vína z Děčína a okolí ochutnat 330 nejlepších vín České republiky. Největší výzvou bylo pro pořadatele udržet vína v tepelné kondici, což se díky novému systému chlazení a více než 200 kg ledu podařilo. Skvělé byly i osvěžovací zóny s vodní mlhou. Královský košt se na tomto místě konal poprvé, určitě však ne naposledy. Pořadatelé ho v příštím roce chtějí posunout do večerních a nočních hodin - další výzva tedy leží na stole.

Královské košty odstartovaly ve Znojmě

První z Královských koštů se konal v nově zrekonstruovaných sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Srpnový termín přilákal spíše turisty, než místní, ale určitě byl velmi důstojným startovním výstřelem.

Reprezentační královský košt

Proběhl 27. 7. od 17 hod v Clarion COngres hotel Prague. Nejprve proběhl výběr championa - mastertasting. Následovalo vyhlášení medailových vinařů a předání zasloužených diplomů. V průběhu večera byly předány i doplomy nejúspěšnějším vinařům soutěže JAROVÍN 2023. Vítězové kategorií obdrželi, kromě diplomů, věcné ceny od partnerů soutěže. Oba championi navíc i skvělé poháry a neméně skvělé luxusní vinotéky PHILCO. Pochopitelně, že nemohla chybět degustace oceněných vín a bohatý raut.

Veřejný mastertasting

Mastertasting je výběr championa soutěže z 15 nejlepších vín dle jednotlivých kategorií. Většinou probíhá za zavřenými dveřmi. KRÁL VÍN České republiky ho pořádá veřejně a navíc přenáší živě na sociální média. Porotci mají o to těžší práci a náleží jim za to velký dík. K hodnocení celé soutěže včetně mastertastingu používáme hodnotící systém ELWIS Národního vinařského centra.

KRÁLEM VÍN JE FILIP MLÝNEK

KRÁL VÍN České republiky2023 dohodnotil.

  • Absolutním šampionem Krále vín se stal Ryzlink Vlašský 2021 výběr z cibéb, Vinařství Filip Mlýnek, Dolní Dunajovice
  • Nejlepší kolekci vín přihlásilo Vinařství Filip Mlýnek
  • Nejvyšší bodové hodnocení, 93,8 bodů, získalo Chardonnay 2021 výběr z hroznů z Vinných sklepů Skalák v Kyjově

Tuňákové hody

A zdaleka nejen tuňákové. I když 35 kg vážící tuňák byl nějvětším hitem Dne v růžovém v restaurantu Chapelle v Písku, na grilu tu ležely i burgery, žebra či hovězí pupek. Skvělou gastro party jsme pořádali již podruhé a opět byla skvělá a nedostižná. Šéfkuchař Roman Dolejš se opět překonával a maso z rodinné biofarmy Maletice bylo prostě skvělé. Co víc si můžete přát, než skvělá vína, krásné prostředí, pohodlná sofa a milé lidi...

Prosluněná růžová Plzeň

Plzeňský Parkhotel hostí Dny v růžovém i podzimní Královské košty dlouhá léta. Ovšem letos se povedl husarský kousek a Den v růžovém se konal na prosluněné terase nad bazénem v hotelové zahradě. Co víc si můžete přát, než skvělá vína, krásné prostředí, pohodlná sofa a drobné studené občerstvení od šéfkuchaře.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Web design & reklama

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve